11.8.2020.

Pripadnici Hrvatske ratne mornarice osvojili su 11. mjesto na Maratonu lađa

Pripadnici Satnije mornaričko-desantnog pješaštva Flote Hrvatske ratne mornarice (HRM) sudjelovali su na 23. Maratonu lađa koji se u dolini Neretve održao 8. kolovoza 2020. godine.

Posada HRM-a, koju čine pripadnici Satnije mornaričko-desantnog pješaštva Flote Hrvatske ratne mornarice osvojila je 11. mjesto. Ekipi HRM-a ovo je drugo sudjelovanje na Maratonu lađa.
Pripadnici HRM-a sudjelovali su na 23. Maratonu lađa koji se održao u dolini Neretve | Foto: HRM

Na utrci je sudjelovalo ukupno 35 ekipa, a prvo mjesto su po prvi puta podijelile ekipe Zagreba i Stabline. Treće mjesto osvojila je ekipa Sveti Ilija Metković. Ovo jedinstveno sportsko natjecanje u vještini veslanja prvu utrku imalo je 1998. godine. Ukupna dužina utrke, čiji je start u Metkoviću, a cilj u Pločama iznosi 22 500 metara.

Posada Hrvatske ratne mornarice mlada su ekipa koja je s treninzima za natjecanja lađara započela prije dvije godine. Ekipa se treninzima bavi pored redovnih zadaća i aktivnosti u svojoj postrojbi, Satniji mornaričko-desantnog pješaštva smještenoj u Pločama. Na svom prvom nastupu na Maratonu lađa rijekom Neretvom, prošle godine, ekipa je postigla veliki uspjeh osvojivši odlično 7. mjesto.