26.2.2024.

ASIS International i Udruga sigurnosne industrije objavili “Složenosti na globalnom sigurnosnom tržištu: 2024. do 2026.”

Novo istraživačko izvješće – kreirano posebno za članove SIA-e i ASIS-a – dijeli kritične uvide o makroekonomskoj važnosti sigurnosnog tržišta, ispituje kako tehnologija mijenja tržište i nudi procjene industrije prema tehnologiji, geografskoj regiji i vertikalnom tržištu.

ASIS International i Udruga sigurnosne industrije (SIA) – vodeća sigurnosna udruženja za sigurnosnu industriju – objavili su „Složenosti na globalnom sigurnosnom tržištu: 2024. do 2026.”, a novo istraživačko izvješće koje pruža uvid u opremu, tehnologije i zapošljavanje u globalnoj sigurnosnoj industriji, uključujući proboje na regionalna tržišta. SIA i ASIS sklopili su partnerstvo s globalnom analitičkom i savjetodavnom tvrtkom Omdia kako bi dovršili istraživanje.

Ovo ekskluzivno izvješće – izrađeno za članove SIA-e i ASIS-a – pruža nove globalne tržišne statistike za tržišta sigurnosne opreme i usluga, uključujući cijeli put do tržišta od tvrtki za opremu i softver koji proizvode tehnologije do pružatelja usluga koji ih implementiraju do krajnjih korisnika. koristeći sigurnosna i životna rješenja u svojim svakodnevnim ulogama. Publikacija je osmišljena za praktičare u korporativnim, organizacijskim i privatnim sigurnosnim ulogama, kao i za pružatelje sigurnosnih rješenja i proizvođače opreme, a također je relevantna za druge zainteresirane za sigurnosno tržište, uključujući investitore, akademike i vladine dužnosnike.

Ključni nalazi istraživanja uključuju:

• Očekuje se da će globalno tržište opreme za fizičku sigurnost biti vrijedno 60,1 milijardu dolara 2024. godine, dok se industrija nastavlja oporavljati nakon pandemije COVID-19 i porasti na 70 milijardi dolara do 2026. godine.
• Sveukupno tržište opreme i usluga za fizičku sigurnost mnogo je veće, iznosi ukupno 405 milijardi dolara u 2023. i predviđa se da će do 2026. porasti na gotovo 500 milijardi dolara.
• Tržište fizičke sigurnosti zapošljava više od 30 milijuna ljudi diljem svijeta, od kojih je 210.000 na tržištu opreme, oko 7,87 milijuna na tržištu usluga i 22,6 milijuna radi kao sigurnosni krajnji korisnici.

"Izvješće o složenostima na globalnom sigurnosnom tržištu predstavlja kritične ekonomske uvide o važnosti globalne sigurnosne industrije i nudi vrijedan pregled kamo se krećemo u sljedeće tri godine", rekao je izvršni direktor SIA-e Don Erickson.

“Kroz suradnju SIA-e i ASIS-a, zadovoljstvo nam je predstaviti nove i korisne podatke i uvide u trendove o smjeru tržišta fizičke sigurnosti, zapošljavanju i utjecaju tehnoloških promjena našim članovima. Nadamo se da će naši članovi iskoristiti ovo izvješće za oblikovanje svojih budućih poslovnih strategija.”

Izvješće također uključuje analize regionalne potražnje, zahtjeva za rješenjima, ekonomskih uvjeta, preferencija usluga i opreme te političkih izazova, kao i utjecaja tehnoloških trendova poput umjetne inteligencije i računalstva u oblaku.

"Industrija je dugo trebala studiju kako bi razumjela opseg i širinu sigurnosnog sektora, koji je važan s ekonomske strane baš kao što je od ključne važnosti da osiguramo sigurna i sigurna radna mjesta diljem svijeta", rekao je Peter O'Neil, FASAE, CAE , izvršni direktor, ASIS International. “Ponosni smo što smo radili s Udrugom sigurnosne industrije na ovom revolucionarnom istraživanju. Snaga, vitalnost i važnost sigurnosne industrije nikada nisu bili očitiji.”

Istraživačkom izvješću mogu besplatno pristupiti članovi ASIS-a i SIA-e; može se pronaći na stranicama ASIS-a i na stranicama SIA-e.