5.10.2018.

Securitas odnio pobjedu na zaštitarskom turniru

Četvrto izdanje sportskog okršaja sigurnosnog sektora osvojila je momčad zaštitarske tvrtke Securitas Hrvatska, a odigravanjem rujanskog turnira nastavljen je kontinuitet Sportskih igara zaštitara. Podsjetimo, prve igre održane u rujnu 2015. u sklopu manifestacije "Dani zaštite i sigurnosti", a vještine su natjecatelji tada odmjeravali u streljaštvu u Streljani LAS, te u malonogometnom turniru u dvorani Martinovka. I dok prethodnih godina interes za 'najvažniju sporednu stvar' nije minuo, streljački dio igara nismo uspjeli nastaviti zbog – nezainteresiranosti zaštitara.

U zaštitarskom ždrijebu ovogodišnjeg turnira nastupile su četiri momčadi, i to Securitas Hrvatska, Fina gotovinski servisi, Turić Security i PNT Croatia (MUP). S obzirom na četiri prijavljena tima turnir je proveden kroz tri kola, bez finala i polufinala. U prvom kolu Securitas je pobijedio Finu GS s rezultatom 3:1, dok su veterani MUP-a dobili Turiće s 4:2. Drugo kolo donijelo je napetije okršaje, pa je odmjeravanje snaga Fine GS i Karlovčana predvođenih Draganom Turićem završilo neriješeno, 2:2. Securitas je pak u napetom dvoboju drugog kola dobio PNT s 2:0. Treće kolo donijelo je konačni poredak. Tako je PNT Croatia iznenađujuće glatko dobila Finu GS sa 6:0, a Securitas i Turić Security su nakon napete utakmice susret završili s 2:2. Ovaj zadnji dvoboj nije utjecao na poredak, pa su sa zadnjim sučevim zviždukom dečki iz Securitasa moglo početi slaviti. Pobjednički pehar podigao je njihov vođa tima Ivan Klanac.

Spomenimo kako je sportsko natjecanje policijskih službenika svih policijskih uprava održano na više lokacija u Zagrebu, uz nesebičnu potporu policijskih službenika uključenih u organizacijski odbor i uz pomoć policijske udruge IPA Zagreb. Na sportskom planu gledali smo kvalitetan mali nogomet, a uz dosta iznenađenja i neizvjesnosti, prvo mjesto, kao i prošle godine, osvojila je Policijska uprava dubrovačko-neretvanska, dok je drugo mjesto osvojila PU šibensko-kninska a treće mjesto PU međimurska. Najboljim MUP-ovim ekipama uručene su medalje i pehari, a pojedinačne nagrade najboljem vrataru Mariju Batinoviću i najboljem igraču turnira Ivanu Markoviću. Čestitamo svim nagrađenima na turniru. (D. Najman)